ВСІ ОНОВЛЕННЯ KAWASAKI ZX-10R 2021 І KAWASAKI ZX-10RR 2021

ОНОВЛЕННЯ KAWASAKI

Чутки про оновлення циркулювали давно, особливо коли з’явилися ранні фотографії з Австралії, але в найактивнішу фазу бурління перейшло тоді, коли команда Kawasaki World Superbike взяла участь в зимових тестах чемпіонату на Kawasaki ZX-10RR 2021 року в гоночному оснащенні.

Kawasaki ZX-10R був домінуючою силою в WSBK c 2013 року в руках ведучого атлета команди Kawasaki Джонатана Реа. Однак, недавні ходи Ducati і Honda у вигляді Panigale V4R і CBR1000RR-R Fireblade SP показали, що нинішня (тобто, вже минула) версія ZX-10R здає позиції. Але якщо зимові тести WSBK про щось говорять, то судячи з кращим часом Реа новий ZX-10R стане гідним ходом у відповідь.

KAWASAKI ZX-10R

Зазвичай обговорення оновлень починається з двигуна, але в цей раз перше, що кидається в очі (буквально) – це дизайн. Точніше, передній обтічник. Подобається він вам чи ні, безперечно одне – він притягує погляд. Його “запала” передня частина дає райдеру відмінний огляд поверх трохи подовженого ветровики, а нові діодні фари втоплені в обтічник так, що не дають засвічення при погляді на дорогу. Крім того, оновлені фари важать майже на півкіло менше галогенових.

Розмір повітрозабірника інерційного наддуву Kawasaki ZX-10R став менше, але його ефективність залишилася колишньою завдяки новій формі, захоплюючої той же об’єм повітря.

А ось всюдисущих аеродинамічних крил, що забезпечують сучасним спортбайками притискну силу на високих швидкостях, ви на Kawasaki ZX-10R не побачите. І це забавно, тому що взагалі кажучи вони тут є, але так хитро вбудовані в пластик, що їх відразу не розгледіти. При цьому вони забезпечують поряд з новою формою обтічника збільшення притискної сили на 17%, а лобовий опір зменшено на 7%. Бічні прорізи в капотіровке допомагають розподілити гаряче повітря так, щоб він не потрапляв на коліна райдера, а нижня частина горловини пластика направляє повітряний потік прямо на новий масляний радіатор.

ДВИГУН KAWASAKI ZX-10R

Ось тепер, мабуть, перейдемо до двигуна Kawasaki ZX-10R. На відміну від згаданих моделей Honda і Ducati з їх 81-міліметровими поршнями, рядна четвірка Kawasaki ZX-10R зберегла діаметр поршнів в 76мм, а хід – в 55мм. Клапана наводяться важелями-штовхачами відразу з кількох причин – по-перше, ця схема на 20% легше, ніж зі склянками, а по-друге, вона дозволяє домогтися стійкої роботи на більш високих оборотах. Важелі мають алмазоподібних покриття робочих поверхонь, що забезпечує мінімальне тертя з високопрофільними кулачками распредвала, виготовленого з кованої хром-молібденової заготовки шляхом фрезерування (а не лиття). Всі клапана виготовлені з титанового сплаву, допомагаючи двигуну легше обертатися. Цікаво, що незважаючи на “агресивний” характер профілів кулачків, клапана повертаються абсолютно звичайними пружинами.

Полегшений колінвал дозволяє двигуну легше обертатися, а зміщені щодо осі коленвала циліндри знижують втрати енергії на бічному терті покритих тефлоном поршнів у верхній точці.

Для тих, хто не уявляє собі мотоцикла без тюнінгу, головка двигуна Kawasaki ZX-10R має додатковий простір для установки гоночних розподілвалів з ще більшим ходом клапанів, які в комплекті з пружинами забезпечують ще більш потужні верху. Раніше цей варіант був доступний тільки для Kawasaki ZX-10RR.

KAWASAKI ZX-10RR

Kawasaki ZX-10RR – ще більш трекова модель, багато в чому схожа на ZX-10R. Основні відмінності полягають в двигуні. Для початку, відсічення у неї на 400 оборотів вище, що дозволяє тримати передачу трохи довше, уникаючи перемикання. Підвищення оборотів відсічення стало можливим завдяки титановим шатунам і полегшеним поршням від гоночного бренду Pankl. Завдяки полегшенню кожного шатуна на 102 грами, момент інерції RR на 5% нижче, ніж у R – і це відчувається як більш живий і вільно крутиться двигун. Далі, поршні RR мають на одне кільце менше, завдяки чому висота їх на 33,7мм менше, що забезпечує зниження втрат енергії на тертя.

З огляду на призначення Kawasaki ZX-10RR для треку, від впускних воронок подвійної висоти, використаних на ZX-10R, в ньому відмовилися. Якщо воронки на ZX-10R мають висоту 10-30-30-10мм для поліпшення потужності на середніх, то на RR всі вони мають висоту в 5мм для максимальної віддачі на верхах.

Крім того, Kawasaki ZX-10RR оснащений більш агресивним розподілвалом, що забезпечує більш високу потужність на верхніх оборотах – ймовірно, завдяки підвищенню амплітуди відкриття клапанів в порівнянні з R. Ця гіпотеза підтверджується тим, що RR оснащується фрезерованими тарілками клапанів, що мають більш високу точність виготовлення, що важливо для надійної роботи на високих оборотах.

Kawasaki ZX-10RR оснащується тими ж підвісками Showa BFF і BFRC, як і стандартна модель R, з тією різницею, що базові настройки регуляторів змінені під ще одна важлива відмінність – полегшеними кованими алюмінієвими семілучевие дисками від Marchesini.

12.03.2021

ВСІ ОНОВЛЕННЯ KAWASAKI ZX-10R 2021 І KAWASAKI ZX-10RR 2021

Інші новини

13.09.2021

На ралі мотоциклів Sturgis Harley-Davidson представив Street Glide Special, обмежений лише 500 одиницями, у спеціальній фарбі Arctic Blast. Фарбування вручну виконують фахівці Gunslinger Custom Paint із Golden Colorado. Він був розроблений у темно- синіх та світло-блакитних смугах на перламутровому білому тлі. З чисто технічної точки зору, на спеціальній моделі нічого не змінилося.

05.02.2022

Цього року команда Polaris Xtreme+ вже вдесяте взяла участь у гонці «Дакар Ралі», в якій одразу чотири екіпіажі боролися, щоб переможно перетнути фінішну межу цієї легендарної серії в місті Джидда (Саудівська Аравія). Гонка «Дакар» – завдання нелегке: за 14 днів, в рамках 12 етапів, необхідно подолати відстань у 8375 км і дістатися міста Джідда до […]

27.08.2021

Нова модель 2022 року. Kawasaki розширює серію моделей Z900RS за допомогою яскраво пофарбованої та технічно оновленої моделі Yellow Ball. У Kawasaki абревіатура SE означає спеціально обладнані мотоцикли. Тепер із Z900RS SE до ретро -спортивної серії Z900RS також додається технічно оновлена ​​модель. Візуально модель з псевдонімом “Yellow Ball” натякає на легендарний Z1 з 1972 року. Ззаду використовується високоякісна […]

Будь-які питання? Звертайтесь!

Після заповнення форми ми зв'яжемося з вами, щоб уточнити всі подробиці для надання дійсно вигідних умов

    * Обов'язкові для заповнення поля